Informace o nás

Klub českých turistů - odbor Vřesovice (JmK)

V našem kolektivu KČT, který čítá 60 členů se nachází lidé stejných zájmů, kteří vědí, že únik a odpočinek od každodenních starostí je nejvhodnějším aktivním pohybem a kde jinde, než v nádherné přírodě.

KČT Vřesovice vyvíjí v průběhu celého roku rozmanitou činnost. Pořádá během roku čtyři hlavní turistické akce, které přilákají do naší obce stovky návštěvníků a turistů ze všech koutů ČR i zahraničí.

Pro své členy KČT Vřesovice připravuje zajímavé tématické vycházky do přírody, např. o odznak "Jarní kilometry", či Mikulášskou vycházku s nadílkou. Také pořádá pro své členy a občany Vřesovic autobusové zájezdy na zajímavá místa. Pečuje o turistické vybavení formou údržby laviček, stolů, rozcestníků a map nejen pro občany Vřesovic, ale také pro turisty ze šrokého okolí. KČT Vřesovice se také prezentuje v celostátní soutěži "Turisté přírodě" a jiné.

Všechny příznivce turistiky srdečně zveme na hlavní turistické akce, které se započítávají do soutěže "O ZLATÉHO TURISTU" 2012 - 2016. NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK  - Okolo Vřesovic (1.ledna) - 9 ročník, ZIMNÍ PŘÍRODOU (25.února) - 9. ročník, PUTOVÁNÍ MORAVSKÝM SLOVÁCKEM (5.května) - 11. ročník, VŘESOVSKÝ VÝŠLAP - ZA KRÁSAMI PODZIMU (29. září) - 11. ročník.

Na všech turistických akcích ve Vřesovicích účastníci získávají pamětní dárky, plakety, diplomy a vyhodnocené zlaté medaile a věcné dary. Chceme všem účastníkům a zvláště turistům, kteří zavítají do naší malebné obce na úpatí Chřibů ze vzdálenějších míst naší vlasti poskytnout dobré služby a dobrou orientaci a také příjemný pobyt.

Milí turisté, přeji Vám zdravé a krásné turistické zážitky, dojděte vždy k cíli veselí a spokojeni se svým výkonem a bohatší o nové poznání přírody a historie. Umožňeme další rozvoj aktivní turistiky, abychom dokázali k této turistice pozvat co nejvíce obyvatel naší krásné země.

Buďme zdraví a naplno prožívejme krásu pohybu a poznání přírody, abychom si na konci roku mohli společně podat ruce, s tím našim turistickým "Zdrávi došli".

Miroslav Vaculík

předseda KČT Vřesovice

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - odbor Vřesovice, byl založen na ustavující schůzi               28.února 2002